Zoom Güvenlik Kameraları

Zoom Güvenlik Kameraları

Zoom güvenlik kameraları, insan yüzleri ve plaka numarası gibi istenen nesnelere daha yakından bakmanızı sağlar.

Ama dikkat et. Yakınlaştırma özelliğine sahip tüm güvenlik kameraları, özellikle nesneler 40 feet uzaktaysa istediğiniz ayrıntıları elde edemez.

Bugün farklı zum güvenlik kameraları görüntüleyecek ve size gece gündüz uzak detayları net bir şekilde gösteren zoom lensli en iyi CCTV kameraları alacaksınız.

Dijital ve Optik Zoom Güvenlik Kameraları

Zoom güvenlik kameralarının genellikle 2 tipi vardır:

Optik zoom ve dijital zoom ile güvenlik kamerası.

En iyi açık zum güvenlik kamerası çözümü için kısa bir cevap istiyorsanız, optik zum gitmenin yoludur. İşte nedeni:

Optik zoom güvenlik kameraları , daha yakın ayrıntılara sahip nesneleri görmek için odak merceğindeki hareketli parçaları kullanır. Bu, görüntü bozulmadan zengin görüntü ayrıntıları elde etmek için yakınlaşabileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, Reolink RLC-423 gibi 5MP 4X optik zoom CCTV kamera alırsanız , ayrıntıları 4 kez yakınlaştırdıktan sonra bile 5MP çözünürlükte görebilirsiniz.

Optik Zoom Güvenlik Kameraları

Dijital zoom güvenlik kameraları , aksine, görüntülerin görünen açısını daraltır ve kenar boşluklarının dışındaki alanları kırpır.

Bu yüzden, görüntü çok yakınlaştırırsanız, yararlı bir şey yapamayacağınız şekilde bulanıklaşacaktır ve bu nedenle birçok kullanıcı dijital zoom’u sahte bir işlev olarak görür.

Optik Zoom ve Dijital Zoom

Farklılıkları kolayca anlamak için optik zumu dürbünle bakarken düşünebilirsiniz; dijital zum bilgisayar ekranındaki görüntüleri büyütmeye benzer.

Kaçırılmaması gereken: Tüm ayrıntıları buradan alabilirsiniz: Zoom Güvenlik Kamerası: Optik VS Dijital .

Optik Zoom IP Kameralar: Sizin için 3 Seçenek

Bu nedenle optik zoom güvenlik kamerası uzaktaki plaka numarasını okumak ve yüzleri tanımakta daha iyidir, ancak bu tip zoom IP kamera arasında hala bir karar verilmelidir:

Manuel değişken odaklı zoom, motorlu zoom veya PTZ (kaydırma, eğme ve yakınlaştırma) güvenlik kameraları hangisi daha iyi?

Manuel Zoom Güvenlik Kameraları

Manuel değişken odaklı zoomlu güvenlik kameraları, zoom seviyesini ayarlamanıza olanak tanır, ancak manuel olarak yapmanız gerekir. Yani, fotoğraf makinesinin su geçirmez muhafazasından çıkararak yakınlaştırma seviyesini ayarlamanız gerekir.

Bazen dış mekan zum güvenlik kamerasının zum düzeyini ayarlamak için kameraya ulaşmak için bir merdivene tırmanmanız gerekebilir.

Motorlu Zoom CCTV Kameralar

İşleri kolaylaştırmak için motorlu zoom güvenlik kamerası, zoom seviyesini uzaktan ayarlamanıza olanak tanır. Güvenlik kamerası istemci yazılımı veya uygulaması üzerindeki ekran denetimleri aracılığıyla görüntüleri görüntülemek için yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.

Yakınlaştırma işlevinin yazılımda etkinleştirildiğinden emin olmak ve uyumluluk sorunu olmadan düzgün bir şekilde çalışmak için yakınlaştırma güvenlik kamerasını üreticinin özelleştirilmiş uygulamasıyla kullanmanız önerilir.

Dış Mekan Pan Tilt Zoom Güvenlik Kameraları

Pan tilt zoom güvenlik kamerası, yalnızca yakalanan tüm ayrıntılar için optik olarak yakınlaştırmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kaydırma ve eğme işleviyle görüş alanını büyük ölçüde genişletir.

Bu tür optik zoom güvenlik kameraları ve sistemleri tamamen motorludur, böylece kamerayı her yöne ayarlayabilirsiniz. Ve Reolink RLC-423 gibi bazı yüksek zoom gözetim kameraları 360 ° ‘ye kadar kaydırma yapabilir, 90 °’ ye kadar eğebilir ve 4X’ten 30X’e kadar zoom yapabilir.

Seçimin ne

Açıkçası, manuel değişken odaklı zoom güvenlik kameralarının, özellikle de duvara veya tavana monte ettiğiniz açık zoom CCTV kameralarının zoom seviyesini ayarlamanız sizin için uygun değildir.

Motorlu optik zoom ve pan tilt zoom CCTV kameralar, güvenlik kamerası yazılımında uzaktan kumanda ile zoom’un daha kolay ayarlanmasını sağlar.

Bu nedenle, zoom güvenlik kameraları ararken her zaman motorlu optik zoom veya PTZ tiplerini tercih edin.

En İyi Zoom Güvenlik Kameraları: Optik Zoom, Kablosuz ve PTZ Tipleri

“Bir ev güvenlik sistemi için en iyi pan-tilt-zoom kamera nedir?”

“Yol kenarındaki çiçek standımı görmek için yakınlaştırma yeteneğine sahip kameramı istiyorum.”

Aşağıda, göz atabileceğiniz en popüler 2 popüler zoom güvenlik kamerası bulunmaktadır; her ikisi de yüksek seviye optik zoom, kolay kurulum ve uzun menzilli gözetim için yüksek çözünürlük özelliklerine sahiptir.

Bu dış mekan zoom IP kamera, 36 ° -100 ° arasında değişen görüş açısı ile birlikte otomatik odaklama lensine sahiptir. 4X optik zoom ile, uzaktaki nesneleri yaklaşmadan görmek için yakınlaştırabilir veya daha geniş görüş açısı elde etmek için uzaklaştırabilirsiniz.

Ana Özellikler:

 • 5MP çözünürlük size gece gündüz yüksek kaliteli görüntüler verir
 • 4X optik zoom, uzak detayları net bir şekilde görmenizi sağlar
 • Kablosuz bağlantı, kullanımı ve kurulumu kolay
 • IK10 dereceli güçlü kapak vandalizmden korur
 • IP66 su geçirmez, dış mekan kullanımına uygun
 • NVR ile hareket izleme veya 7/24 sürekli kayıt

Reolink kullanıcısı tarafından paylaşılan zoom güvenlik kamerası video görüntüleri:

Bu pan tilt zoom kamera, zoom güvenlik kameraları arasında en popüler modeldir. 360 ° sonsuz pan ve 90 ° eğme ve 4X optik yakınlaştırma ve uzaklaştırma ile bu 4MP Süper HD IP kamera, kör nokta bırakmadan kesintisiz canlı görüntü sunar.

Zoom Güvenlik Kameralarında Sık Sorulan Sorular

 1.  Güvenlik kameraları yakınlaşabilir mi?
  Evet, yukarıdaki iki gibi zoom’lu bir güvenlik kamerası aldığınız sürece.
 2. güvenlik kamera zoom aralığı Nedir?
  3X, 4X, 20X, 50X, vb. Sayısı genellikle bir güvenlik kamerasındaki bir zum objektifin gerçekleştirebileceği büyütme miktarı anlamına gelir. Örneğin, 5X optik zoom, en geniş odak uzaklığı X 5 = en uzun odak uzaklığı anlamına gelir.
 3. Ne kadar zuma ihtiyacım var?
  Başlıca iyi bir kural, 100ft’den plakaları ve insanların yüzlerini tanımlamak istiyorsanız, 4X optik zoom güvenlik kameralarının yeterli olmasıdır. 200ft’de insanları tanımak istiyorsanız, 20X’e ihtiyacınız var ve 250ft’de kişileri tanımlamanız gerekiyorsa 30X’e ihtiyacınız var.
2020-05-15T02:54:11+03:00