Yüksek Çözünürlüklü Güvenlik Kameralarının Faydaları

Yüksek Çözünürlüklü Güvenlik Kameralarının Faydaları

Güvenlik kameraları söz konusu olduğunda video çözünürlüğü ve video besleme netliği her şeydir. Tüm işleri mülkünüzü izlemek, suçu caydırmak ve daha sonra kullanılacak video çekimlerini yakalamak. Net, pürüzsüz bir video yakalayamıyorlarsa ne işe yararlar? Evinizi ya da iş yerinizi korumak için kaliteli CCTV kameraları edinme konusunda endişelenmeyin.

Bir müşteriye önerilerde bulunurken, yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları listenin başındadır. Kamera sistemine sahip olsanız bile, 3 yıldan daha eski ise yükseltme zamanı olabilir.

YÜKSEK TANIM GÜVENLİK KAMERASI YARARLARI

Evinizde veya iş yerinizde HD kamera bulundurmanın birçok yararı var, ancak bu avantajlar kesinlikle en önemlisi.

Kristal Netliğinde Video

Net bir video yakalayabilmek çok önemlidir, çünkü bu videolar eviniz veya işiniz bozulursa kanıt olarak kullanılabilir. Video yayınlarınız hala analog kameralar kullandığınız için bulanık ve sarsıntılıysa, bu kanıt değersiz olabilir. Eski kameralarını yükseltmek için önceki müşterilere bile döndük, çünkü bulundukları yerde bir şeyler oldu ve kameralar çok eski olduğundan polis videolarına bile bakmadı.

Gözetleme kamerası video çözünürlüğü son birkaç yılda çok yol kat etti ve yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları 1080p’de başlıyor. Bu, onları 1920×1080 video çözünürlüğünde ve yayın TV video kalitesi ile aynı seviyeye getirir. Bu kameralar birkaç yıl önce çok pahalıydı, ancak günümüz güvenlik sistemleri için giriş seviyesi.

Büyük Kapsama Alanı

HD kameralar daha yüksek çözünürlüklerde kayıt yapabilir; bu da daha geniş bir alanı izleyebilecekleri anlamına gelir. Bu, sekmeleri tutabilmek için daha düşük çözünürlüklü kameralara ihtiyaç duyacağınız aynı alanı kaplamak için daha az kamera kullanmanıza izin verir. Bunun anlamı, daha düşük toplam sahip olma maliyetidir. Bir alanı 4 $ 60 kamera yerine izlemek için 200 dolarlık bir kamera kullanabilirsiniz ise, bu “daha pahalı” kamerayla gitmek daha ucuzdur.

Neredeyse Sonsuz Genişlemeyi Destekler

HD kameralar için endüstri standardı olan IP kameralar, analog muadillerine göre çok daha fazla genişletilebilirlik sunar. Analog kameralarla, güvenlik DVR’nizdeki kanal sayısı ile sınırlandırılırsınız. 4 kanallı bir DVR’niz varsa, ne yaparsanız yapın sadece 4 kameranız olabilir. Sisteminize daha fazla kamera eklemeniz gerekirse, daha pahalı bir DVR satın almanız gerekir.

IP kameralara gelince, sisteminiz olmasını istediğiniz kadar büyük veya küçük olabilir.

IP kamera sistemleri NVR yazılımlarına ve bir ağın bant genişliğine bağlıdır. Yazılımınız sisteminizdeki kamera sayısını desteklediği ve ağınızdaki kameralardan videolarınızı NVR’nize aktarmak için yeterli bant genişliğine sahip olduğu sürece, gitmeniz iyi olur. Bu nedenle, bağımsız modeller yerine her zaman PC veya sunucu tabanlı bir NVR önermekteyiz.

Bugün yalnızca 8 kameraya ihtiyacınız olabilir, ancak genişletmeniz gerekirse, tek yapmanız gereken kamera satın almak / kurmak ve yazılımınızla haritalandırmak.

Her Ayrıntıyı Her zaman Yakalar

Megapiksel kameralar, analog bir kamerayla yüz binlerceden çok daha fazla olan tek bir görüntüde milyonlarca piksel yakalar. Bu, videoya yalnızca daha fazla alan kaydetmenizin yanı sıra, bir analog kamerayla gizlenmiş veya tamamen kaçırılmış olan daha küçük ayrıntıları çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Bu, IP kameraları özellikle çok kullanışlı olduklarından, her seferinde, eğer aracınız bozulursa polise video kanıtı verirken paha biçilmez olan, eviniz tahrip olmuş veya sisteminiz birisinin saldırıya uğradığını kaydederken paha biçilmez olduğu için faydalıdır.

Sundurma korsanları son birkaç yılda salgın hale geldi. Verandan ya da evin önünde bir HD kamera olması, sadece kameranın yüzünü yakalayamaz, aynı zamanda polisin onları yakalamasına ve çalınan mülkünüzü kurtarmasına yardımcı olabilecek araç ve plaka numaralarını kaydedebilir.

2019-10-28T17:25:58+03:00