Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri2019-09-10T16:00:50+03:00

Proje Açıklaması

Yangın Alarm Sistemi

Yangın alarm sistemleri, insanları kapsama alanında olası bir yangın, duman veya karbonmonoksit oluşumu hakkında uyarmak için görsel ve sesli sinyalizasyon kullanan birçok cihazdan oluşan bir ünitedir. Yangın alarmları genellikle konutlar ve ticari binalar için bölgesel kapsama sağlamak için yangın alarm sistemlerinde kullanılır. Uyarı sinyali yüksek sesli bir siren / zil veya ikisini birden içerebilir. Bazı yangın alarm sistemleri, sesli mesaj gönderme veya telefon görüşmesi yapma gibi ek uyarılar kullanır.

İşlevsellik ve entegre bileşenlere bağlı olarak, yangın alarm sistemlerinin birkaç sınıflandırması vardır.

  1. Otomatik yangın alarm sistemleri, duman veya ısı sensörleri gibi yangın dedektörleri aracılığıyla etkinleştirilir. Manuel yangın alarmları, manuel çağrı noktaları veya butona basmak ile etkinleştirilir. Her ikisi de aynı sisteme dahil edilebilir.  
  2. Konvansiyonel yangın alarmları tek bir ünite olarak çalışır ve kontrol edilmedikçe tam olarak aktivasyon alanını belirleyemez. Sistemin bileşenlerinden biri başlatıldığında, bileşenin yangın alarm panelindeki adresini gösterir.
  3. Tek kademeli yangın alarm sistemleri binadaki herkesi bir sensörün aktif olduğu konusunda uyarır. Bu sistem,  geniş ortak alanlara (örneğin sağlık tesisleri) hizmet vermek için tasarlanmıştır.

En uygun yangın alarm sistemini belirlemek için özel ihtiyaçlarınızı belirleyerek başlayın. Binanıza kaç dedektör takmanız gerektiğini düşünün. Mevcut güvenlik sisteminizle uyumlu bir yangın alarm sistemi seçin. Kaliteden ödün vermeden bütçenize uygun ekipman satın alın. Yangın alarm sistemini doğru şekilde kurmak ve mevcut izleme ve güvenlik sisteminize uygun şekilde entegre etmek için yangın alarm sistemi satıcısıyla yakın bir şekilde çalışın.

Gelişmiş kullanılabilirlik için, acil durum düğmesi, sesli alarm ve yedek pil gibi ek özellikler içeren sistemleri tercih edin. Bir yangın alarm sisteminin belirli bir özelliğinin sizin özelliklerinize hizmet edip etmediğinden emin değilseniz, bir veya daha fazla satıcının desteğine başvurun.