Ip Kamera Sistemleri

Ip Kamera Sistemleri
Ip Kamera Sistemleri2019-09-10T11:45:25+03:00

Proje Açıklaması

IP Güvenlik Kamerası Sistemleri üstün kalite ve çözünürlük sağlar. Eğer yepyeni bir sistem satın alıyorsanız ve teknolojinin yanında kalmak istiyorsanız, IP güvenlik sistemleri bu yoldan geçiyor. Kameralar, NVR ve ethernet kabloları sağlayacak hepsi bir arada bir paket sunuyoruz!

IP Kamera Sistemleri Nedir?

IP  Kamera Sistemleri 2008’den bu yana kullanılmaktadır. Bu sistemler ethernet kablosu üzerinde çalışır . Bu teknoloji, her IP güvenlik kamerasına IP adresi vermenizi ve ağınızdaki herhangi bir cihaz tarafından erişilebilir olmasını sağlar.

Özellikle ip kameraların hızlı gelişimiyle birlikte bu sistemler ; yüksek verimlilik, kurulum ve kullanım kolaylığı konularında büyük gelişme kaydederek vazgeçilmez güvenlik sistemleri unsurlarından biri haline gelmiştir.

Ip kameralar kamera sistemlerinde sık kullanılan, görüntüleri dijital bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ yada internet üzerinden bunlara ulaşmalarını sağlayan kameralardır. Kendi IP numaraları vardır. Üzerlerindeki yazılımla tıpkı bir web sunucusu gibi hareket ederler.

IP Kamera Sistemlerin Özellikleri

 • Ethernet Üzerinden Güç (PoE) uyumlu. Power Over Ethernet, ethernet kablosuyla güç sağlamanıza izin verir; böylece, güç kaynağına sahip olmanız veya kameraya bir güç adaptörü çalıştırmanız gerekmez. Önceden tasarlanmış güvenlik kamera sistemlerimizdeki tüm NVR’larımız PoE’yi desteklemektedir.
 • Video gözetim endüstrisinde en yüksek çözünürlük. HD-CCTV şu anda 8 Megapiksel (4K) çözünürlüğe kadar yükseltilmiş ultra hd bir sistemdir.
 • Ethernet Tabanlı Teknoloji. Bugünlerde her şirket ağ altyapısına sahip ve çoğu  Yöneticiler ve Sistem Yöneticisi, ağlarında adreslenebilir ve erişilebilir olmasını sağlamak için her şeyi tercih ediyor. Bu da IP kamera sistemlerini tercih etmelerinin bir sonucu.

IP Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

Analog CCTV kameralardan farklı olarak her türlü network ortamına adapte edilebilen IP Kamera herhangi bir donanıma gerek duymadan elde ettiği görüntüleri ağınızda belirlenen noktaya dijital olarak ulaştırabilmektedir. Bu işleyişi sağlarken kamera lensten aldığı görüntüyü dijital olarak dönüştürerek işlemcisine ve oradan da işletim sistemi sayesinde uzak erişim noktalarına Internet Protokolünü kullanarak MPEG4 formatında görüntü ve ses olarak anında transfer etmektedir.

Bu transferi sağlamanız içinse IP Kameranızı sadece mevcut bir yerel network ağına bağlamanız yeterlidir. IP protokol tabanları ile çalışan IP Kamera bağlı bulunduğu mekanın görüntüsünü eş zamanlı olarak mevcut yerel network veya Internet ağınıza transfer ederek mevcut bulunduğunuz ortama çeşitli yöntemlerle görüntünüzü transfer edebilecektir.

IP Kamera Sistemlerinin Faydaları

 • Basitçe hub, switch veya ethernet kartınıza paralel kablo ile yahut Wi-Fi teknolojisi ile kablosuz olarak bağlanabilir.Network üzerindeki herhangi bir bilgisayardan rahatlıkla görüntü alınabilir.Birden fazla kamera için gerçek ve eş zamanlı kayıt/izleme olanağı sağlar.
 • Serverınız yada bilgisayar sisteminiz üzerinde performans düşürmez.
 • İnternet bağlantınız üzerinden dünyanın herhangi bir yerinden ve hatta cep telefonunuzdan bile görüntü alabilirsiniz.
 • Onlarca kullanıcıya yüksek kalitede görüntü ve ses transferini aynı anda gerçekleştirebilir.
 • Dahili hareket algılama özelliği sayesinde kameranız hareket halinde SMS veya E-mail yoluyla geri bildirimde bulunabilir.
 • Kendi bünyesinde bir işletim sistemine sahip olduğundan izleme için ayrı bir program gerektirmez.
 • Ip kamera kurulumu kolaydır ve bakım maliyeti gerektirmez.
 • Kablosuz teknoloji (Wi-Fi) imkanı ile kurulacak mekana zarar vermez, görüntü kirliliği yaratmaz ve pratiktir.
 • Gerek dahili hafıza modülüne, gerekse Video Server aparatına aylarca yüksek kalitede görüntü ve ses kaydı tutabilir.
 • Her türlü gece ve gündüz şartında en kaliteli görüntüyü sunar.
 • Tüm sistem altyapılarında sorunsuz çalışır.
 • Elektrik akımını network kablonuzdan alabilir.
 • Sağlanan görüntüyü web sayfanıza ekleyerek sunabilir.
 • Görüntü üzerinden net resim kaydı tutabilirsiniz.

IP Kamera sistemleri pahallı olmasına rağmen artıları fazladır. Ofis, iş yerleri, apartmanlar veya fabrikalar için en uygun sistemdir.