Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri2019-09-10T00:27:29+03:00

Proje Açıklaması

Akel Bilişim olarak sizleri güvenlik sistemleri hakkında bilgilendirmeyi amaçlamaktayız. Bu yazımızda da hırsız alarm sistemleri hakkında ayrıntılı olarak anlatacağız.

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri evinizin, firmanızın veya iş yerinizi ve mal güvenliğiniz için alınabilecek güvenlik sistemlerinden biridir. İngiltere de yapılan araştırmalara göre hırsızlık alarmı takılan yerlerde hırsızlık oranı azaldığı ve suçlu veya aranan kişilerin bu hırsız alarm sistemi sayesinde yakalandığını belirlemişlerdir. Hırsız alarm sistemlerinin bir çok çeşitleri vardır. Ama sizin bütçeniz ve eviniz için doğru olanı nasıl seçersiniz?

Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, yeni bir hırsız alarmı satın alırken göz önünde bulundurmanız gerekenlerin ayrıntılı olarak anlatacağız.

Hırsız Alarm Sistemi Çeşitleri

Öncelikle, alarmınız çaldığında ne olacağına karar vermeniz gerekir:

  • Yalnızca çan alarmları olası hırsızlık olaylarında sadece siren çalmaya başlar bu sayede hırsızın paniklemesine ve oradan uzaklaşmasına yardımcı olur.
  • Çevirici hırsız alarmları , alarm tetiklendiğinde telefon numaranızı veya atanmış arkadaş ve ailenizin telefonunu otomatik olarak çevirir.
  • Akıllı ev güvenlik sistemleri , alarm bir akıllı telefon veya tablet uygulamasından geçtiğinde sizinle veya aile üyeleriyle iletişim kurar.

Kablosuz Hırsızlık Alarm Sistemleri

Yapmanız gereken ikinci karar, kablosuz alarm sistemini mi yoksa geleneksel kablolu bir sistemi mi seçmektir. Yapılan gözlemlere göre kişilerin % 62’si kablolu alarm,% 38’i kablosuz alarm diye cevap veriyor.

Kablosuz alarmlar, radyo sinyallerini kullanarak bir kontrol paneli ile iletişim kuran pille çalışan sensörler kullanır.

Bu alarmlar daha iyi görünme eğilimindedir ve genellikle kurulumu daha kolaydır. Kolayca ek sensörler ekleyebilir ve evi taşırken sistemi kaldırmak kablolu sürümlere göre çok daha az zorludur

Bununla birlikte, kablosuz sistemler genellikle daha pahalıdır ve kontrol paneli ve tüm sensörler gibi tüm bileşenler için pillere ihtiyacınız olacaktır.

Kablosuz alarmlar daha iyi görünür ancak daha pahalıdır.

Kablolu Ve Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablolu Ve Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablolu Hırsızlık Alarm Sistemleri

Kablolu sistemler, diğer taraftan, çalışmak için her bir sensöre giden kablolara ihtiyaç duyar. Bu sistemler satın almak için daha ucuz olabilir, ancak kurulumları daha pahalıdır: kabloların gizlenmesi gerekir, bu nedenle işçilik maliyetleri daha yüksektir.

Sadece Sirenli Hırsız Alarm Sitemi

Sadece sirenli alarmı (sesli alarm da denir) tetiklendiğinde, bölgedeki birisini duruma karşı uyaracak ve / veya davetsiz misafirleri korkutmak için yüksek ses çıkarır.

Artıları

  • Ne tür olursa olsun, alarm olması hırsızı caydırmaya yardımcı olabilir.
  • Fiyat olarak bütçenizi zorlamaz.

Eksileri

  • Yakında birileri duymadığı ve sizinle nasıl iletişim kuracağını bilmediği sürece, alarmınız çaldığında uyarılmayacaksınız. Örnek olarak bir mahallede bir çok kişi duyabilirken bir tatil evin çevresinde duyup size veya polise haber verecek kimse yoksa kurmak mantıksız olur.

Alarm sisteminizin profesyonelce bakımı yaptırılması, yanlış alarmlarla ilgili sorunların çözülmesine yardımcı olabilir. Ayrıca bazı sigorta şirketleri için ve bir izleme sözleşmeniz varsa bir gerekliliktir.

Akel Bilişim olarak sizlere en uygun sistemi belirlemek ve ücretsiz keşif ile eniyi verim alabileceğiniz yerleri belirleyerek sizlere güvenliğin için hırsızlık alarm sistemi kurulum hizmeti verebiliriz.