Ofise Kamera Takarken Bilmeniz Gereken Noktalar

Ofise Kamera Takarken Bilmeniz Gereken Noktalar

İnsanlar güvenlik için evlerine, işyerlerine ve evlerine güvenlik kamera sistemleri kuruyorlar. Ofisinizde bir  güvenlik kamera sistemi kurarken en iyi sonuçları almak için birkaç şeyi bilmeniz gerekir. Bu konuda size yardımcı olmak için burada bazı ipuçları vereceğiz.

Özel alana kurulmamalıdır:

Ofis kamera sistemleri ofisinizdeki soyunma odaları, tuvaletler , vb. Gibi özel alanlara kurarsanız gizlilik yasasını ihlal edersiniz. Kurallara uymadığınız takdirde yasal sonuçlarla karşılaşmanız gerekebilir. Ofisinizin bir parçası olsa bile, özel bir yere bir gözetim sistemi kurmak suç. Bu yüzden özel alanlara kamera kurulumu gizlilik ihlali olduğunda bu önemli noktaya dikkat etmelisiniz.

Güvenlik Kamera Sistemi kurulumdan önce diğer kişileri bilgilendirin: Ofis güvenlik kameralarını, faaliyetlerini izlemek amacıyla kurmadan önce personelinizi ve iş arkadaşlarınızı bilgilendirmelisiniz. Ofisinizin verimliliğini arttırmaya yardımcı olacaktır, çünkü herkes kendi faaliyetlerini takip ettiğini veya daha sonra herhangi bir zamanda izlenebileceğini bildiği için düzgün çalışacaktır. Ayrıca, ofisinizdeki çeşitli yerlerde bir uyarı tabela koyun, böylece ofisinizi veya iş yerinizi ziyaret eden kişiler de düzgün davranır.

Güvenlik Kamera Sistemi dikkatlice seçin:

Tüm güvenlik kamera sistemleri piyasada çok çeşitli ve seçenekler farklıdır. Yani ofis güvenlik kamera sistemlerini seçerken çok dikkatli olmalısınız. Satın almadan önce özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırmalısınız. Günümüzde, ofisinizde 7 gün 24 saat güvenlik sağlamak için Wi-Fi bağlantısı, saldırılara karşı korumalı,  gece görüşü özelliği gibi en yeni özellikleri içeren piyasada bulunan birçok gözetim sistemi bulunmaktadır.

Örneğin, sık sık zarar görebileceği bir yere kurmayı planlıyorsanız, saldırılara karşı korumalı sistemi seçmelisiniz. Benzer şekilde, ofisinizi 7 gün 24 saat izlemek istiyorsanız, gece görüş özellikli bir kamera sizin için en iyi seçenek olabilir. Ofisiniz dışında kullanmayı planlıyorsanız, su geçirmez bir CCTV sistemi sizin için en iyi seçim olabilir.

Wi-Fi bağlantısının kullanılabilirliği:

Ofisinizde zaten Wi-Fi bağlantınız varsa, Wi-Fi sisteminizin aralığını kullanarak iyi çalışabileceğinden Wi-Fi uyumlu bir DVR seçmek mantıklı olacaktır. Yani, bu amaçla, Wi-Fi bağlantısı yeterince güçlü olmalıdır. Bu sayede ofis dışında mobil olarak izlerken takılma sorunları yaşamazsınız.

Böylece, bu yazı içinde tartışılan birkaç noktayı bir ofis kamera sistemleri kurarken aklınızdan geçirerek, iş yeriniz için en iyi güvenliği sağlayabilir ve verimliliğini artırabilirsiniz.

Ofis ve iç mekanlar için alternatif kameralardan biri olan DOME kamera hakkında diğer yazımızdan detaylıca bilgi alabilirsiniz. Yazıya gitmek için TIKLAYIN…

2021-03-01T11:55:32+03:00