NVR Ve DVR Nedir?

NVR Ve DVR Nedir?

NVR’lar (ağ video kaydedici) ve DVR’ler (dijital video kaydedici), gözetim videolarını yönetmek, görüntülemek ve saklamak için kullanılır. Çeşitli yazılımlar ve sabit sürücü boyutları ile sunulan NVR’ler ve DVR’ler video kaydetmeyi ve incelemeyi kolaylaştırır.

NVR’lar ve DVR’lar Nasıl Çalışır?

NVR’lar ve DVR’ler  güvenlik kameraların çekmiş olduğu videolarını kaydetme ve saklama işine sahiptir, ancak farklı tür kameralarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Hem NVR’lar hem de DVR’lar form faktörleri olarak gelir.

DVR’ler CCTV veya analog gözetim sistemlerinde kullanılır. Daha eski sistemler, videoyu bir VCR kullanarak doğrudan bantlara kaydeder; Modern sistemler, video dosyalarını dijital formatlara dönüştürmek için DVR’ları kullanır ve daha fazla video saklamanıza izin verir. DVR’ler ayrıca, yeni IP kameralarda ve NVR’larda ortak olan uzaktan erişim rahatlığını da sağlar.

IP kameralarınız varsa, bunun yerine bir NVR isteyeceksiniz. Bu kayıt cihazları veri göndermek ve almak için yerel ağı kullanır ve gözetim sisteminizi bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden uzaktan izlemek için idealdir. IP kameralar, gözetleme teknolojisinin en ileri teknolojileri olduğundan, sisteminizde bir NVR dahil olmak üzere, daha gelişmiş özelliklere sahip yeni kameralar eklemenizi sağlar. Çoğu IP kamera ve NVR uyumluyken, tüm ürünlerinizin birlikte çalışmasını sağlamak için her zaman gözetim sistemi entegratörünüzü kontrol etmelisiniz.

Gözetim sisteminizde bir CCTV ve IP kamera karışımı varsa, CCTV kameralarınızın bir NVR’ye bağlanmasını sağlayan özel video kodlayıcıları kullanabilirsiniz.

NVR’lar ve DVR’lar Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

NVR’ler ve DVR’ler, birden fazla kamerayı tek bir merkezi konumdan yönetmek için idealdir. Gözetim sisteminizi şu yollarla geliştirebilirler:

  • Bir fotoğraf makinesinden daha büyük miktarda video dosyası saklamak, videoları daha uzun süre saklamanıza veya daha büyük HD videolar kaydetmenize olanak sağlayan yerel bir Micro SD kartta saklayabilir
  • Bu özellikler kameralarınızda kullanılamıyorsa uyarıları ve hareket algılama pencerelerini ayarlama
  • Her kameranın videolarına ayrı ayrı erişmek yerine, tüm gözetim videolarınızı tek bir arabirimden inceleyin ve analiz edin

NVR’lar ve DVR’ler, Milestone, Smartvue,  Haikon gibi birçok büyük gözetim markasından edinilebilir.

2021-03-01T11:55:32+03:00