IP Kamera Sistemleri İçin UPS Seçimi

IP Kamera Sistemleri İçin UPS Seçimi

Hane ve küçük işletme sahipleri için bir güvenlik kamerası sistemi kurmak, varlıkları savunmak ve hırsızlığı önlemek için en tesirli yollardan biridir. Ama bunun için sisteminiz her vakit çalışır vaziyette olması gerekir. Kesintisiz bir güç kaynağı veya UPS sistemi, kameranızın güç dalgalanması veya elektrik kesintisi vaziyetinde da çalışmaya devam etmesini sağlar.

IP kamera heyetimi verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve sistemin genişletilmesine müsaade etmek için UPS sisteminizi doğru bir şekilde boyutlandırmak ehemmiyetlidir. Kesintisiz güç kaynağı kapasitesi, toplam yüke daha yakın olduğunda, daha randımanlı çalışacaktır. Bununla beraber, yetersiz kapasiteye sahip bir birim, gerektiğinde ekipmanınızı destekleyemeyebilir. Toplam yükünüzden % 20 ila % 25 daha yüksek bir watt çıkış kapasitesine sahip bir UPS, savunma ve büyüme için uygun olabilir, ancak çok büyük bir UPS seçmek hem para hem de kullanım açısından israf mananına gelebilir.

Peki, güvenlik kamerası için UPS sisteminizi verimlilik ve büyüme için uygun şekilde nasıl boyutlandırabilirsiniz?

  • Kesintisiz güç kaynağına takılacak her şeyin bir listesini yapın. Tipik olarak, bu liste kameralarınızı ve ağ video kayıt aletinizi (NVR) içerecektir.
  • Her ekipman için watt değerini not edin.
  • Bağlı ekipmanınız için toplam watt ihtiyacını karşılamak için wattları beraber ilave edin.

Kurulumunuzdaki büyümeyi hesaba katmak için, toplam gereksiniminizden daha yüksek bir watt çıkış kapasitesine sahip bir UPS’e ihtiyacınız olacaktır. Gerçek tasarılarınız daha fazla gerektirebilir olsa da, beş senelik bir müddet içinde en az % 20 büyüme oranı önerilir. İlerideki büyüme miktarını belirleyin, hemen peşinden watt’ınızı buna göre çoğaltın.

Sisteminizin watt gereksinimini belirledikten ve büyümeyi hesaba kattıktan sonra, çalışma zamanı veyahut ağ gücü arızası vaziyetinde UPS’in akü yedeğini vereceği dakika sayısını dikkate alma zamanı gelmiştir. İstediğiniz çalışma zamanını desteklemek için yeterince yüksek kapasiteye sahip bir UPS seçmek ehemmiyetlidir, ancak güç kapasitesi arttıkça çalışma süresinin azaldığını unutmayın. Başka bir söylemle, bir UPS sistemine daha fazla ekipman ilave etmek, daha kısa bir çalışma süresine kapı aralayacaktır.

Bununla birlikte, şayet güç kesintiye uğrarsa ya da saldırganlar tarafından şuurlu olarak kesilirse, sisteminizi ne kadar süre çalışır vaziyette tutmanız gerekir? Çoğu vaziyette, 15 ila 20 dakikalık çalışma süresi yeterlidir ve sisteminizin delilleri kaydetmesi için çalışmaya devam etmesini sağlar.

Bir NVR ve dört güvenlik kamerasından oluşan bir IP güvenlik sistemi ekseriyetle 400 ile 500 watt arasında elektrik tüketir. Sisteminizin 400 watt tüketeceğini düşünelim. % 20 oranında bir büyüme için 480 watt kapasiteli bir UPS, savunma için yeterli olacak, ancak bir kesinti vaziyetinde yeterli çalışma süresi sağlayamayacaktır. Gerçekte, yeterli savunma ve 15 ila 20 dakikalık çalışma süresinin sağlanması, UPS’in oldukça yüksek kapasiteye sahip olmasını gerektirir.

2021-03-01T11:55:26+03:00