IP Güvenlik Kameraları Neler Kazandırır?

IP Güvenlik Kameraları Neler Kazandırır?

IP güvenlik kamera sistemlerin son zamanlarda neden popüler olduğunu ve kullanıcılara ne gibi yararları olduğundan söz etmek istiyorum. Bunun için IP tabanlı kamera sistemlerini analog sistemlerle karşılaştırarak gideceğim.

Ulaşabilirlik
– Analog kamera sistem; Operatör kamera görüntüsüne kayıt aleti üzerinden ulaşılabilir.
– IP kamera sistem; Operatör kamera görüntüsüne kamera ve kayıt aleti üzerinden ayrı ayrı, üstelik aynı anda ulaşabilir.

Desteklenen Kanal Sayısı
– Analog Kamera Kayıt Merkezi; 4, 8, 16 & 32 kamera bağlanabilen aletler ile kısıtlıdır.
– IP kamera Kayıt merkezi; NVR kayıt aleti kullanıldığı taktirde 64 kanal, sunucu aleti kullanıldığı taktirde +100 kanal ile kayıt olanağı sağlanabilir.

Esnek Genişleyebilme
– Analog kamera sistem genişleme; 4, 8, 16 & 32 kamera girişli kayıt aletlerinin yan yana gelmesi ile sistem genişlemektedir.
– IP kamera sistem genişleme; ilave edilecek bir kamera için katlı çözüm gereği ortadan kalkmıştır. İlave kamera lisansı ile kolaylıkla genişleyebilir.

Desteklenen Çözünürlük
– Analog kamera sistem kayıt & İzleme kalitesi; Analog kamera ve kayıt sisteminin maksimum çözünürlüğü 960H (960×480)’ dır.
– IP kamera sistem kayıt kalitesi; Yalnızca IP kamera teknolojisi ile olası olabilen mega piksel görüntü kalitesi desteklenir. Daha fazla netlik ile daha fazla ayrıntı alınabilir!

Entegrasyon
– Analog kamera sistemde Entegrasyon; DVR’ lar üzerinde bulunan I/O kartlar sayesinde kuru kontak bazlı diğer sistemler entegre edilebilir.
– IP kamera sistemlerde Entegrasyon; IP tabanlı kayıt ve İdare güvenlik sistemleri platformlar diğer sistemlerle yazılım tabanlı entegrasyona müsaitlerdir.

Altyapı
– Analog kamera sistem kablolaması; Her kamera için ayrı ayrı görüntü kablosu, kamera ile merkez arasına çekilmelidir.
– IP kamera sistem kablolaması; Kamera ile en yakın network anahtarı arasında kablolama yapılır. Altyapı oluşturmak daha kolaydır. Böylelikle işçilik fiyatlarında de avantaj sağlanır.

2021-03-01T11:55:28+03:00