Güvenlik Kamerası Sistemi Kurmak İçin 10 Neden

Güvenlik Kamerası Sistemi Kurmak İçin 10 Neden

Günümüz dünyasında, kamera türü olay ne olursa olsun olayları yakalamak için kullanılmayan bir yerde bulunmak neredeyse imkansız. Gelişmiş ülkelerde, insanların yaptıklarını izlemek ve izlemek amacıyla gözetleme kameralarına sahip olmak normaldir . Bu nedenle, insanların bir kameraya kaydedilmeden bir şey yapmaları neredeyse imkansızdır . Buna rağmen, bu durum bazılarının bunu mahremiyetine bir istila olarak algıladıklarını ve bazılarının bunu suç işlemek için bir yol olarak görmelerine neden oldu.

Bu görüşlerden bağımsız olarak, güvenlik kameraları , onları evlerinde ve iş yerlerinde kullananlara birçok yarar sağlamıştır. İnsanların çocuklarını izlemelerine, vandalların ve hırsızların mülklerine müdahale etmelerini engellemenin yanı sıra çalışanların işyerinde etkinliklerini ve etkinliklerini artırmalarına yardımcı oluyorlar.

Bir güvenlik kamera sistemi satın almanız için 10 neden araştıracağız.

Çocuklarınızı İzleyin

Çocuklarınızı İzleyin

1. Çocuklarınızı İzleyin

Çocukların evin çeşitli yerlerinde oynadıklarını ve aynı zamanda birçok tehlikeye maruz kaldıklarını biliyoruz. Evde kurulu güvenlik kameraları , çocuklarınızın evde ve dışarıda dolaşmaları durumunda neler yaptıklarını izlemenize yardımcı olur. Bir güvenlik kamerasını, çocuklarınızın ne duruda olduklarını ebeveyni uyararak stratejik bir konuma yerleştirmek çok önemlidir.

Mülkünüzü İzleyin

Mülkünüzü İzleyin

2. Mülkünüzü İzleyin

Bir mülk sahibi olarak, yakında olmadığınız zamanlarda mülkünüzü izleyebilmeniz önemlidir ve bunu kendiniz yapmayı tercih edersiniz. Bir güvenlik kamerasına sahip olmak bu tür durumlar için çok faydalı olacaktır. İkinci ev ve tatil mülkleri güvenlik kamerasıyla uzaktan izlenebilir ve eğer bir şeyler ters giderse, yerel yetkililer zamanında uyarılabilir.

Ev Hırsızlığının Önlenmesi

Ev Hırsızlığının Önlenmesi

3. Ev Hırsızlığının Önlenmesi

Karanlık bir köşeye veya ön kapının üstüne yerleştirilmiş bir güvenlik kamerası, ev sahibinin kapının önünde kimin durduğunu ve niyetlerinin ne olduğunu görmesine yardımcı olur.

Ofis Verimliliğini Arttırmada

Ofis Verimliliğini Arttırmada

4. Ofis Çalışanların Güvenliğini Ve Verimliliğini Arttırmada Yardımcı Olur

Bir işletme yöneticisinin, kayıp veya hırsızlığı önlemek için mülkünü izlemesi gerekir. İşletme yöneticisinin her şeyi aynı anda izlemesi mümkün olmadığından, güvenlik kameraları bu durumdan kendisine yardımcı olabilir. Güvenlik kameraları ayrıca çalışanların performansının izlenmesine, malzeme ve para hırsızlığının azaltılmasına, çalışanların güvende hissetmelerine ve işletme sahibi için sigorta maliyetinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Vandal ve Suçluların Önlenmesi

Vandal ve Suçluların Önlenmesi

5. Vandal ve Suçluların Önlenmesi

Suçla mücadelede gösterilen tüm çabalara rağmen, suçlular suçlarını işlemeye devam ediyor. İyi haber şu ki, güvenlik kameraları bu tür olayları önlemeye yardımcı olabilir. Saldırganlar ve suçlular, genellikle işlem yapmadan önce soyacakları mülkle ilgili araştırma yapar; güvenliğin varlığı onları iki kez düşündürür ve bir daha asla gelmez.

Yararlı Kanıt

Yararlı Kanıt

6. Yararlı Kanıt

Bir suç işlendiğinde, yeri ne olursa olsun, güvenlik kamerasının sağladığı görüntüler yararlı bir kanıt olabilir. Ne de olsa “videolar yalan söylemez” 🙂

Dijital Depolama

Dijital Depolama

7. Dijital Depolama

Sürveyans sistemleri , olayları gerçek zamanlı olarak kaydetme yetenekleri ile bilinir ancak bir başka iyi özellik de dijital depolama sistemlerini harekete geçirmeleridir. Kaydedilen çekimler, dijital olarak saklanabilir ve gelecekteki oluşumlar için çalışmalarda ve analizlerde yardımcı olabilir.

Uyuşmazlık Çözümü

Uyuşmazlık Çözümü

8. Uyuşmazlık Çözümü

İşyerinde genellikle çatışmalar ortaya çıkar. İş amaçları için, çatışmanın nedenini ve nasıl çözüleceğini bilmek önemli olacaktır. İyi yerleştirilmiş bir güvenlik kamerası varsa , anlaşmazlığın kaynağı izlenebilir ve çözülmesi daha kolay olur.

Ev Sahiplerinin Sigortalarında Azaltma

Ev Sahiplerinin Sigortalarında Azaltma

9. Ev Sahiplerinin Sigortalarında Azaltma

Bir güvenlik kamera sistemine sahip olmak, sigortada bir kısma sahip olmanıza yardımcı olur, çünkü sigorta şirketlerinin çoğu, güvenlik sistemine sahip evler için indirim sunar.

Zihin Huzuru

Zihin Huzuru

10. Zihin Huzuru

Güvenlik kamerası sistemine sahip olmanız size huzur verir, çünkü mülkünüzde neler olup bittiğini bilirsiniz. Durum her ne ise, tamamen kontrol sizde.

2021-03-01T11:55:32+03:00