Güvenlik Kamera Çeşitleri Ve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik Kamera Çeşitleri Ve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu insan evlerine ve iş güvenliğine yönelik güvenlik kameralara yatırım yapıyor. Güvenlik kameraları evinizi ve iş yerinizi daha güvenli tutmak için ideal bir yoldur.

Güvenlik Kamera Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?


Hırsızları Önlemek

Evinize veya işyerinize güvenlik kameraları kurmak hırsızları ve davetsiz misafirleri caydırmaya yardımcı olur. Etrafta yokken evinizin ve işyerinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Güvenlik kameraları hırsızları korkutuyor, çünkü güvenlik kameralarını yakalama riskini taşıyamıyorlar. Hırsızlar bir eve girmeden önce keşif yapmaktadır, güvenlik kamerası olan bir yere girmeleri tehlikeli olduğundan onları ev veya işyerlerinizden uzak tutacaktır.

Çocuklarınızı İzleyin

Etrafta olmadığımız zaman hepimiz çocuklarımız için endişeleniyoruz. Bununla birlikte, bir güvenlik kamerası bebeğinizi her yerden izlemenize ve ne zaman dikkat etmeniz gerektiğini bilmenize yardımcı olur. Yaptıklarını izleyebilir ve güvende olmalarını sağlamak için tüm hareketlerini izleyebilirsin.

Evinizde Olan Her Şeyin Farkında Olun

Uzakta olduğunuzda her şey olabilir ve nedenini bilmiyor olabilirsiniz. Bu nedenle, bir güvenlik kamerası siz yokken bile evinizde ve çevresinde olan her şeyi gösterecektir. Ayrıca, evinizde meydana gelebilecek şüpheli etkinlikleri tespit etmenize yardımcı olur.

Çalışanlarınızı İzleyin

Çalışanların düzgün çalışıp çalışmadığını izlemek için güvenlik kameralarını ofis veya iş yerlerine kurabilirsiniz. Çalışanlarınızı denetlemek ve gözetlemek için her zaman ofiste olmak zorunda değilsiniz. Bunları telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan istediğiniz yerden izleyebilirsiniz. Her çalışanların verimliğini arttırmak hemde çalışanlarınızın güvende hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Güvenlik Kamera Sistemleri Ve Çeşitleri

Farklı ortamlara ve durumlara uygun, seçebileceğiniz farklı güvenlik kameraları vardır. Bu nedenle, eviniz için doğru güvenlik kamerasını seçmek çok önemlidir.

Bullet Kameralar

Bunlar, dış mekan kullanımları için mükemmel olan uzun ve silindirik kameralardır. Bullet kameralar güçlü ve uzun mesafeli görüntüleme için yetenekli. Genelde kir, toz ve diğer dış etkenlerden korunmak için koruyucu bir kılıf içinde bulunurlar. Görüntü çözünürlüğü kaliteli ve IR gece görüşü ile birlikte gelir.

Dome Kameralar

Dome kameralar, çoğu insan tarafından hem iç hem de dış gözetim için kullanılan en yaygın kameralardır. Şekilleri, izleyenlerin hangi tarafla karşı karşıya olduklarını bilmelerini zorlaştırıyor. Kurulumu kolaydır ve kızılötesi gece görüşüne sahiptir. Dome kameralar hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın…

Termal Görüntü Kameraları

Termal görüntü kameraları 24 saat gözetim için idealdir. Bunlar çoğunlukla hava alanlarında, limanlarda veya diğer kritik altyapılarda kullanılır. Objektif etrafında hareketli cisimleri yakalamaya yardımcı olan küçük LED’leri var. Termal kameralar uzun mesafeleri görüntüleyebilir ve düşük ışıkta hala mükemmeldir.

Gizli Kameralar

Adlarından da anlaşılacağı gibi, bu ceza davası veya hasarı fotoğraflarını çekmek için gizlice yerleştirilmiş kameralardır. Takılabilir veya desteklenebilirler ve iç mekan kullanımı için idealdirler. Fakat gizli kamera kullanımı artık kısıtlama getirilmiştir. Çünkü insanların özeline girmek yasaktır.

Güvenlik Kamerası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenlik kameraları alırken göz önünde bulundurulması gereken üç ana faktör vardır.


Çıktı Çözünürlüğü

Piksel ne kadar yüksek olursa, görüntü kalitesi o kadar iyi olur. Maksimum çözünürlük temel olarak 700 TVL’dir, ancak 300 ila 500 TVL arasında değişen çoğu kamera bulacaksınız.

Doğru Lensler

Doğru lensler ayrıca görüntü kalitesine katkıda bulunur. Sağ lens, sensöre yeterince ışık getirerek kameranın düzgün netlemesini sağlar, böylece net ve kaliteli görüntüler elde eder.

Doğru Sensörler

Doğru sensörleri bulmak iki faktöre bağlıdır; boyut ve tip. En iyi sensörler, tamamlayıcı metal oksit yarı iletkenleri (CMOS) ve (CCD) yüklü birleşik cihazdır . Net görüntüler üretiyorlar.

Güvenlik kamerası, evinizde meydana gelen her şeyi telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan izlemenizi sağlayarak işinizi kolaylaştırır. Bunları kendiniz kuramazsanız, doğru kurulum için teknisyenlerden yardım isteyin.

Akel Bilişim Olarak Sizlere Teknik Destek Sağlıyoruz. HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

2021-03-01T11:55:32+03:00