CCTV Kameralar İnternetsiz Çalışabilir mi?

CCTV Kameralar İnternetsiz Çalışabilir mi?

CCTV (Kapalı Devre Televizyon) kameraları özel gözetim için ayarlanmıştır. Sinyaller halka açık olarak yayınlanmıyor, ancak CCTV kameranın sahibi hem canlı hem de kayıtlı yayınlara erişebiliyor. Bu kameralar konut ve ticari özellikleri izlemek için kullanılır ve iç mekanlarda veya dış mekanlarda kullanılabilir. Bu kameralarla ilgili birçok soru var. En yaygın kaygılardan biri, CCTV kameralarının İnternet olmadığında çalışmaya devam edip etmeyeceğidir.

CCTV Kameralar İnternetsiz Çalışıyor mu?

Yukarıdaki sorunun cevabı evet. CCTV kameralarını internet olmadan çalıştırmaya devam edebilirsiniz . Bir CCTV kameranın, elektrik olmadığında bile çalışabileceğini öğrenmesi şaşırtıcıdır. Bu kameralar, şebekeden çıkanlar da dahil olmak üzere kırsal alanlar için idealdir.

Bu kameraları güç kaynağı olmadan kullanabilmek ve Internet, birçok kişi için en büyük çizim noktalarından biri. CCTV kameralar hemen hemen her yere monte edilebilir.

İnternet servisi yalnızca bir kişinin kameralarına uzaktan erişmesi gerektiğinde gereklidir. İnternet bağlantısına sahip olmanın avantajlı olduğu düşünülse de, kesinlikle gerekli değildir. İnternet bağlantısına sahip olmamanın olumsuzlukları, hareket sensörü algılamasından bildirim almayacağınız veya akıllı telefonunuzdan canlı bir yayın izleyemeyeceğiniz anlamına gelir.

İnternet Hizmeti Olmadan Hangi İşlevler Var?

Yukarıda tartışıldığı gibi, İnternet bağlantınız olmadığında bazı özelliklerden mahrum kalacaksınız. Ne yazık ki, Wi-Fi sinyalleri her yerde değil. Bazı CCTV kamera sahipleri, kameralarını İnternet bağlantısı olmadan kullanmayı tercih ediyor çünkü bu bilgisayar korsanlarına karşı daha az savunmasız kalıyor. Olmaz hırsızlar bazen kamera beslemesini kesebilir ve devre dışı bırakabilir, böylece bir mülke erişim kazanabilirler. Aşağıdakiler, İnternet servisi olmadan bile hala kullanılabilecek olan fonksiyonlardır.

 • Bir monitör takılıysa, 7/24 canlı izleme vardır.
 • Tüm CCTV kamera görüntüleri bir NVR veya SD karta kaydedilebilir.
 • CCTV kamera elektriksiz alanlarda hücresel batarya gücü ile çalışabilir.

İnternet bağlantısı olan tüm hizmetlerin faydalı olması yararlı olsa da, bunun basitçe sunulmadığı belli yerler var. CCTV kamerayı uzak yerlerde kullanabilmek, bireylerin mallarını endişelenmeden daha iyi izlemelerine ve korumalarına olanak sağlar. İnternet kısıtlamaları nedeniyle bir CCTV kamera kullanamayacağınızı düşünüyorsanız, sizin düşündüğünüzden daha fazla seçenek vardır.

CCTV Kamera Bilgisayarınıza İnternetsiz Nasıl Bağlanır

CCTV kameranızı bilgisayarınıza nasıl doğru şekilde bağlayacağınızı bilmek, Internet’e ihtiyaç duymadan görüntüleri izlemenize ve kaydetmenize olanak sağlar. Adımları gerçekleştirmek kolaydır ve sonuçlar etkileyicidir.

 1. Hem kameranızın hem de bilgisayarınızın uygun şekilde şarj edildiğinden emin olun. Mülkünüzde elektrik varsa, bu bir sorun değildir.
 2. Kamera PC’nize bir ağ kablosu kullanarak bağlanmalıdır. Kablonun kameranızla ve bilgisayarınızla birlikte çalıştığından emin olun. Ayrıca, kablonun sağlam olduğundan emin olun.
 3. Bilgisayarınızdaki güvenlik kamerası adresini arayın. Bu bilgiyi kameranızın konfigürasyon web sitesinde veya bilgisayarınızın cihaz menüsünde bulabilirsiniz.
 4. Son adım, bilgisayarınızın IP adresini CCTV kameranızla aynı önek olarak değiştirmektir.

Bu adımları atmanız, CCTV kameranızın İnternet hizmeti olmadan kullanımının keyfini çıkarmanıza yardımcı olacak, böylece mülkünüzün her zaman izlendiğinden emin olabilirsiniz. Hücresel bataryalarla, elektrik kesildiğinde veya bir davetsiz misafir hattı keserse kameralarınız çalışmaya devam eder.

CCTV Kameraların Faydaları

Bir CCTV kamerayı mülkünüze kurmak çok zor değil, ancak bazı kişiler kurulum için profesyonellere güvenmeyi tercih ediyor. Bir CCTV kamera kurmak konut ve ticari mülk sahiplerine birçok avantaj sunar. Aşağıdakiler en büyük faydalardan bazılarıdır.

 1. Mülk sahiplerinin CCTV kameraları satın almasının en büyük sebeplerinden biri de suça caydırıcı olmaları. Suçlular bir mülkün kameralar tarafından izlendiğini öğrendiğinde, cezai işlemlerle meşgul olma ihtimalleri daha düşüktür, çünkü yakalanma ihtimalleri olduğunu bilirler.
 2. İş dünyası ve ev sahipleri, mülklerinde olanları izleyebilmekten fayda görüyorlar. Ailelerini ve çalışanlarını izleyebilir ve herkesin güvende olmasını ve işlerini yapmasını sağlarlar. Neler olduğunu bilmek konusunda gönül rahatlığı paha biçilemez.
 3. CCTV teknolojisinin bir diğer faydası da mülkünüz üzerinde bir suç işlenmesi durumunda delil toplama yeteneğidir. Bir şey çalınırsa veya hasar verilirse, kamera görüntüsüne başvurabilir ve failin keşfedebilirsiniz. Polis genellikle suçları çözmek için CCTV kamera görüntülerini kullanır.
 4. Bu kameralardan gelen görüntüler mülk sahiplerinin mülklerinden kimin gelip gittiğini kayıt etmelerine yardımcı olur. Özel bir zamanda kimin mülkte bulunduğunu bilmek, kimin erişimi olduğunu bilmek de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı faydalıdır.
 5. Mülkiyet sahipleri, kendilerini davalardan korumak için CCTV kameraları kullanabilirler. Birisi mülkünüzden yaralandığını iddia ederse, iddialarını doğrulayan ya da çürüten kanıtlara sahip olacaksınız. Bir yaralanma talebinden sorumlu olmadığınızı kanıtlayabilmek, cüzdanınızı ve itibarınızı korumak için esastır.

Sonuç

Artık bir CCTV kameranın sorunsuz bir şekilde çalışacağını biliyorsunuz, İnternet bağlantısı olmasa bile, mevcut markaları, modelleri ve seçenekleri araştırmaya başlamanın zamanı geldi. Mülkünüzün video yayınlarına erişebilmek, çok daha yüksek düzeyde bir huzur sunar.

CCTV kameraları pratik ve yenilikçidir. Daha gelişmiş özelliklerle her zaman yeni modeller ortaya çıkıyor. Bir CCTV kamera seçmeden önce, hangisinin Internet bağlantısı olmadan en etkili şekilde çalışacağını dikkatlice araştırın. Bazı kameralar yalnızca bir İnternet kaynağı ile çalışmak üzere yapılmıştır, bu nedenle gereksinimlerinizi karşılayacak doğru kamerayı seçmede özen gösterilmelidir.

2019-10-28T16:39:04+03:00