Bursa Güvenlik Kamera Sistemleri

Bursa Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik ihlal durumunu engellemek emeliyle yaygın olarak kullanılan Güvenlik Kamera Sistemleri, hayatımızın bir kesimi haline gelmiştir. Öncelikle Güvenlik Kamera Sistemi satın alırken gereksinimimizi karşılayacak nitelikte olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Gereksinimimize uygun kameraları seçmek için 3 adıma dikkat etmemiz gereklidir;

  • Kamera Seçimi (Görüntü kalitesi Açısından kıymetlidir.)
  • Kayıt Sistemi Seçimi (Gün ve kayıt müddeti için kıymetlidir.)
  • İzleme Sistemi (Uzaktan cep telefonu v.b izleme ve monitör ekranında görüntüleme hedefli.)

Kamera Seçimi:

Kamera Seçimi yapılırken öncelikle aldığınız eserin orjinal eser, orjinal marka olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanılacak olan alana nazaran kamera seçimi yapılmalıdır. Dış ortam kameralar ve iç ortam kameralar iki çeşittir. Bu sebeple umumiyetle dış ortamda IP himaye sınıflarından birine (IP65, IP66…) dahil olan bullet kamera yahut korumalı kutu kamera kullanılmaktadır. Örneğin IP66 sınıfındaki korumalar, toza ve belirli vadeli güçlü su temasına karşı korumalıdır. Kullanılacak taraf ve mekan içerisinde görüş açısı değerlidir. Geniş açı görüntülemek istenir ise, geniş açılı kameralar tercih edilmelidir.

Kameralarda görüntü kalitesi ve çözünürlük kıymetlidir. Gece görüşünde de kamera da görüntülenen kişinin yüzünün belirlenmesi gerekli bir unsurdur.

Kamera Çözünürlükleri

Kamera Çözünürlükleri

Sistem konseyimi yapılırken yalnızca kamera çözünürlüğü ve dış, iç ortam uyumluluğundan fazla, alt kapı suramı da değerlidir. Kurulacak olan kamera sistemi IP Tabanlı olacak ise kablolama çalışması IP kameraların beslemesi için PoE teknolojisi kullanılabilir. Bu teknolojiye nazaran kameraların kuvvetleri PoE switchler(internet kablosu) kullanılarak verilebilmektedir. Bu sayede elektrik kablosu için ayrıyeten bir bütçe ayırmaya gerek kalmayacaktır.

HDCVI Kamera Teknolojisi, yüksek çözünürlüklü kameralar olup, analog alt yapı ile kurulan sistemlerdir.

Kameranın konumlandırılacağı tarafın ışık yoğunluğu da kamera seçiminde kıymetli bir faktördür. Gündüz, art plandan gelen ışık ölçüsünün ziyade olması sonucu görüntülenmesi istenen kısım net olarak algılanmayabilir.

Kayıt sisteminin seçimi için kameraların hangi çözünürlükte, kaç fps (saniyedeki kare sayısı) kıymetinde ve kaç gün kaydedeceğinin belirlenmesi gerekmektedir.

Ortam İzlemesi yapabilmemiz için kurulan sistemin alt yapısında network olması gereklidir. Kurulan sistemimizi, bu sayede cep telefonumuzdan uzaktan izleme imkanımız doğar.

Yaşanmışlıklardan Örnekler;

Dinçer Elektronik olarak kamera girişimlerimizde umumiyetle Haikon Marka IP ve HDCVI Teknoloji üzerine kurulmuş kamera sistemi kullanmaktayız. Çalıştığımız bayimiz birgün IP Kamera ile ilgili bizden fiyat talebinde bulundu. Dip fiyatlar ile teklifimizi sunduk. Teklifimizin akıbetini öğrenmek için, bayimizle muhabereye geçtiğimizde, bizim vermiş olduğumuz fiyatların ve bizim alış fiyatlarımızın çok çok altında eseri tedarik ettiklerini öğrendik. Bayi ziyaretlerimiz sırasında kamera uzaktan izleme ile kurmuş oldukları sistemlerin karşılaştırmasını yaptık. Almış oldukları eser 2 MP olmasına karşın Orjinal IP Kamera’nın 1.3 MP çözünürlükte olan kamerasının verdiği imaj kalitesinin çok çok altında bir çözünürlüktü. Eserlerinizin orjinal eser olmasına dikkat edin…

2021-03-01T11:55:30+03:00